مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان بوشهر

يکشنبه 6 آذر 1401

پایان طرح امداد نوروزی با بیش از 3700 ماموریت اورژانسی در سطح استان بوشهر

ریاست سازمان اورژانس بوشهر با اعلام پایان طرح امداد نوروزی گفت : از روز چهارشنبه 25 اسفند سال 1395 تا روز سه شنبه 15 فروردین سال 1396 ، 3721 ماموریت توسط تیمهای عملیاتی اورژانس 115 در سطح استان بوشهر به ثبت رسیده است .از این تعداد 593 مورد فوریت تصادفی و 3128 ماموریت غیرتصادفی بوده که در مقایسه با سال گذشته در همین مدت زمانی ، شاهد افزایش دو درصدی ماموریتهای تصادفی و کاهش سه درصدی فوریتهای غیرتصادفی بوده ایم .

دکتر دادجو در ادامه گفت : 1453 مصدوم و یا بیمار توسط آمبولانسهای اورژانس 115 به بیمارستانها و مراکز درمانی سطح استان انتقال یافته اند و 2066 نفر نیز در صحنه فوریت به صورت سرپایی خدمات لازم را دریافت نموده اند .

ایشان به فعالیت 10 کمپ سلامت در نقاط پرازدحام شهری و برخی محورهای پرتردد جاده ای اشاره کردند و گفتند : فعالیت کمپهای سلامت نوروزی نیز با 1608 ماموریت پایان پذیرفت ، این درحالیست که در طول این مدت بیش از 700 مورد نیز مشاوره های پزشکی توسط تیمهای عملیاتی مستقر در کمپها به افراد ارائه شده است .

دکتر دادجو تعداد کل فوتی تصادفات را 5 نفر اعلام کرده و اظهار داشت این تعداد نسبت به سال گذشته 69 درصد کاهش داشته است .نکته قابل توجه اینکه این تعداد فوتیهایی است که آمبولانسهای اورژانس 115 درمحل حاضر و فوتشان توسط تیمها عملیاتی تایید و ثبت شده است .

دکتر دادجو از زحمات پرسنل اورژانس 115اعم از ستادی و نیروهای عملیاتی  قدردانی کرده ، چرا که علاوه بر انجام ماموریتهای اورژانس پوشش معابر ، میادین و خیابانهای شهری و روستاها را نیز انجام داده اند .

ایشان به بازدیدهای ریاست محترم دانشگاه از بیش از ده پایگاه اورژانس 115 در سطح استان اشاره کردندو گفتند : در جلسه هیات رئیسه که دیروز سه شنبه 15/01/96 در سالن ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با حضور ریاست محترم دانشگاه و روسای بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی استان برگزار شد ، دکتر رئیسی به دنبال بازدیدی که خودشان شخصا" از ده پایگاه شهری و جاده ای اورژانس 115 به عمل آورده بودند از وضعیت موجود اظهار رضایت داشته و وضعیت آمبولانسها ، نیروها و تیمهای عملیاتی ، تجهیزات پایگاهها و آمبولانسها و اخلاق و شیوه برخورد پرسنل را مطلوب عنوان کردند .

ز.ی/50000

 

عملیات اورژانس
واحد مالی اداری
آموزش
کارگروه بهداشت
اورژانس بیمارستانی
روابط عمومی
بیشتر
ارتباط با ریاست
بیشتر
تالار گفتمان
آموزش