مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان بوشهر

شنبه 28 فروردين 1400

پایان طرح امداد نوروزی با بیش از 3700 ماموریت اورژانسی در سطح استان بوشهر

ریاست سازمان اورژانس بوشهر با اعلام پایان طرح امداد نوروزی گفت : از روز چهارشنبه 25 اسفند سال 1395 تا روز سه شنبه 15 فروردین سال 1396 ، 3721 ماموریت توسط تیمهای عملیاتی اورژانس 115 در سطح استان بوشهر به ثبت رسیده است .از این تعداد 593 مورد فوریت تصادفی و 3128 ماموریت غیرتصادفی بوده که در مقایسه با سال گذشته در همین مدت زمانی ، شاهد افزایش دو درصدی ماموریتهای تصادفی و کاهش سه درصدی فوریتهای غیرتصادفی بوده ایم .

دکتر دادجو در ادامه گفت : 1453 مصدوم و یا بیمار توسط آمبولانسهای اورژانس 115 به بیمارستانها و مراکز درمانی سطح استان انتقال یافته اند و 2066 نفر نیز در صحنه فوریت به صورت سرپایی خدمات لازم را دریافت نموده اند .

ایشان به فعالیت 10 کمپ سلامت در نقاط پرازدحام شهری و برخی محورهای پرتردد جاده ای اشاره کردند و گفتند : فعالیت کمپهای سلامت نوروزی نیز با 1608 ماموریت پایان پذیرفت ، این درحالیست که در طول این مدت بیش از 700 مورد نیز مشاوره های پزشکی توسط تیمهای عملیاتی مستقر در کمپها به افراد ارائه شده است .

دکتر دادجو تعداد کل فوتی تصادفات را 5 نفر اعلام کرده و اظهار داشت این تعداد نسبت به سال گذشته 69 درصد کاهش داشته است .نکته قابل توجه اینکه این تعداد فوتیهایی است که آمبولانسهای اورژانس 115 درمحل حاضر و فوتشان توسط تیمها عملیاتی تایید و ثبت شده است .

دکتر دادجو از زحمات پرسنل اورژانس 115اعم از ستادی و نیروهای عملیاتی  قدردانی کرده ، چرا که علاوه بر انجام ماموریتهای اورژانس پوشش معابر ، میادین و خیابانهای شهری و روستاها را نیز انجام داده اند .

ایشان به بازدیدهای ریاست محترم دانشگاه از بیش از ده پایگاه اورژانس 115 در سطح استان اشاره کردندو گفتند : در جلسه هیات رئیسه که دیروز سه شنبه 15/01/96 در سالن ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با حضور ریاست محترم دانشگاه و روسای بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی استان برگزار شد ، دکتر رئیسی به دنبال بازدیدی که خودشان شخصا" از ده پایگاه شهری و جاده ای اورژانس 115 به عمل آورده بودند از وضعیت موجود اظهار رضایت داشته و وضعیت آمبولانسها ، نیروها و تیمهای عملیاتی ، تجهیزات پایگاهها و آمبولانسها و اخلاق و شیوه برخورد پرسنل را مطلوب عنوان کردند .

ز.ی/50000

 

عملیات اورژانس
واحد مالی اداری
آموزش
کارگروه بهداشت
اورژانس بیمارستانی
روابط عمومی
بیشتر
ارتباط با ریاست
بیشتر
تالار گفتمان
آموزش