مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان بوشهر

يکشنبه 6 آذر 1401

رونمایی از 13 دستگاه آمبولانس اورژانس 115

رونمایی از 13 دستگاه آمبولانس اورژانس 115 به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی

با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر ، اعضای هیات رئیسه و تعدادی از اصحاب رسانه از 13 دستگاه آمبولانس مجهز فوریتهای پزشکی ، رونمایی شد .

ریاست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی بوشهر گفت : استان بوشهر دارای 45 پایگاه شهری و جاده ای اورژانس می باشد و تا بحال با 62 دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر ، 19 دستگاه آمبولانس تویوتا هایس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس تجهیز و پشتیبانی شده است .

دکتر دادجو اعلام کرد : با حضور جناب دکتر رئیسی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و هیات رئیسه دانشگاه و جمعی از اصحاب رسانه ، طی مراسمی از 14 دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر 315 به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی رونمایی شد .این آمبولانسها مجهز به تمامی تجهیزات احیا از جمله ونتیلاتور ، ساکشن و الکترو شوک بوده و با کارشناسی انجام شده از سوی این مرکز تعداد 4 عدد از آن به شهرستان بوشهر ، 2 عدد به شهرستان دشتتستان و مابقی بسته به وضعیت ناوگان آمبولانسی به سایر شهرستانها تعلق خواهد گرفت .

ایشان افزود : تقریبا " 3 میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه هر آمبولانس ، تجهیزات و امکانات جانبی آن می باشد .این آمبولانسها گازوئیلی و ویژه مناطق گرمسیری هستند و برای رفاه پرسنل و بیمار در هر دو کابین مجهز به کولر است .لازم بذکر است که 8 دستگاه آمبولانس دیگر نیز طی مرحله دوم به این ناوگان اضافه خواهد شد .

مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان بوشهر وظیفه رسیدگی به مصدومین و بیماران خط اول رادر انواع حوادث برعهده دارد و با توجه به موقعیت استراتژیک استان در عمده بلایا اعم از طبیعی ، غیرطبیعی و انسان ساخت و... تجهیزات و امکانات ، نیرو و پرسنل و آمادگی این عزیزان از اهمیت ویژ] ای برخوردار است .با تجدید ناوگان آمبولانسها در زمان نزدیک به سفرهای نوروزی 96 به استان کیفیت خدمت رسانی به مردم ارتقا خواهد یافت .با این وجود ما همچنان به پیشگیری اعتقاد راسخ داریم و امیدواریم با رعایت قوانین و حفظ مسائل بهداشت فردی نوروزی توام با سلامت و بهروزی برای هم استانیهای عزیزمان رغم زده شود.

ز.ی /50000

سه شنبه 19/11/95

عملیات اورژانس
واحد مالی اداری
آموزش
کارگروه بهداشت
اورژانس بیمارستانی
روابط عمومی
بیشتر
ارتباط با ریاست
بیشتر
تالار گفتمان
آموزش