مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان بوشهر

يکشنبه 6 آذر 1401

سازمان فوریتهای پیش بیمارستانی شبکه اورژانس کشور ایجاد می شود .

نمایندگان مردم در خانه ملت با ایجاد سازمان فوریتهای پیش بیمارستانی شبکه اورژانس موافقت کردند .

روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان بوشهر ، ضمن اعلام این خبر گفت : طبق اعلام خبرگذاری خانه ملت ، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه ، 15 دیماه 95) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه با مواد (ب) و (ج) و تبصره های ماده 87 این لایحه با 130 رای موافق ، 69 رای مخالف و 2 رای ممتنع از مجموع 234 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند که براساس آن سازمان فوریتهای پیش بیمارستانی شبکه اورژانس کشور ایجاد می شود .

بر اساس بند (ب) ماده 87 لایحه مذکور به منظور توسعه کمی و کیفی ساماندهی و یک پارچه سازی شبکه اورژانس پیش بیمارستانی (115) ، سازمان فوریتهای پیش بمارستانی اورژانس کشور به عنوان سازمان دولتی وابسته به وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی از محل منابع ، ساختار و نیروی انسانی موجود بر اساس وظایف قانونی خود ایجاد می گردد .اساسنامه سازمان مذکور به پیشنهاد سازمان امور اداری و استخدامی کشور و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به تصویب هیات وزیران می رسد .

گفتنی است : براساس تبصره الحاقی به بند (ب) ماده مذکور واحدهای استانی و شهرستانی سازمان فوریتهای پیش بیمارستانی کشور کماکان به صورت ادغام یافته در شبکه های بهداشتی درمانی زیر نظر سازمان مربوط ارائه خدمت خواهند کرد .

مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان بوشهر وظیفه خود میداند که از کلیه نمایندگان محترم مجلس ، وزیر محترم بهداشت ، جناب دکتر کولیوند و تمام عزیزانی که با حمایتهای خود در به ثمر نشستن این مهم نقش افرین بودند تشکر و تقدیر نماید . در این لحظه تاریخی و پس از سالها انتظاربالاخره به حول و قوه الهی و تلاش ارزنده تمامی دست اندرکاران عزیز ، سازمان ملی اورژانس در مجلس شورای اسلامی به ثبت و تایید رسید تا برگ زرین پرافتخاری برای این حرفه مقدس جاودانه گردد.

ز.ی /50000

یوسفی نیا چهارشنبه 15/10/95 

عملیات اورژانس
واحد مالی اداری
آموزش
کارگروه بهداشت
اورژانس بیمارستانی
روابط عمومی
بیشتر
ارتباط با ریاست
بیشتر
تالار گفتمان
آموزش